Spoločnosť

PIVNICA TIBAVA s.r.o je dominantným vinárstvom vo Východoslovenskej vinohradníckej oblasti. S dvesto hektármi vlastných vinohradov, dynamickým rozvojom a technológiami patrí medzi špičku na slovenskom trhu s vínom. Nosným pilierom našej práce sú vlastné vinohrady, z ktorých dorobíme 100% našej produkcie vína.

Počas vyše 20 rokov dlhého pôsobenia na trhu sme sa naučili, že procesy spojené s pestovaním hrozna majú zásadný význam pre kvalitu našich vín. Pri spracovaní využívame šetrné postupy, chladenie a odkalovanie muštov, riadenú fermentáciu za asistencie ušľachtilých kvasinkových kultúr, kryomaceráciu a školenie a vyzrievanie v nerezových nádobách. Najväčšiu časť produkcie vinárstva tvoria akostné vína.

Každoročne sa však z redukovaných úrod vyberá hrozno na výrobu vín s prívlastkom. Pri nich úroda nepresahuje viac ako šesť ton hrozna z jedného hektára. Ide o vína, ktoré odzrkadľujú miestny terroir. Sú extraktívne, s charakteristickou arómou a vynikajúcim archivačným potenciálom. V roku 2014 získalo vinárstvo PIVNICA TIBAVA ako prvé vo vinárskom priemysle na Slovensku medzinárodne platný certifikát FSSC 22000 (Food Safety Management System Certification) pre činnosť „Výroba a fľašovanie vína“, ktorý je organizáciou GFSI (Global Food Safety Initiative) medzinárodne uznaným štandardom pre bezpečnosť potravín. Okrem toho je držiteľom certifikátu ISO či Značky Kvality SK. Každoročne získavajú ocenenia na prestížnych domácich a zahraničných výstavách.